PROMOCJA CZYTELNICTWA


Dnia 1 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Skoroszycach wzięli udział w próbie pobicia rekordu czytania w jednym momencie. Jest to akcja, która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W zeszłym roku czytało aż 432 608 uczniów. Wszyscy zebraliśmy się na palcu rekreacyjnym, na którym w ciszy czytaliśmy nasze ulubione książki. Następnie odbyła się wspólna recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Następnie odbyły się dwa konkursy.. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wymyślając hasła promujące czytanie, np. „Czytaj książki, czytaj, świat garściami chwytaj.” Następny konkurs polegał na zaprezentowaniu się uczniów w stroju wybranego bohatera literackiego. Komisja miała trudne zadanie, ale po długich naradach wyłoniła zwycięzców. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz za zaangażowanie w konkursach.

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 206 536