Pasowanie na czytelnika


Dnia 09.01.2017r. w Zespole Szkół w Skoroszycach, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I szkoły podstawowej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.  Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie , dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Uczniowie klasy pierwszej odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka Violetta Kusz książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Następnie wysłuchali przygody Franklina z książką z biblioteki przeczytaną przez panią bibliotekarkę. I wreszcie przyszedł czas na zapoznanie się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek.

Opracowała Violetta Kusz

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 763