Wycieczka do Krakowa


WYCIECZKA KLAS III B, C GIMNAZJUM

DO OJCOWA, WIELICZKI I KRAKOWA

Dnia 19.10 wyjechaliśmy na wycieczkę  do Ojcowa.  Zwiedziliśmy   zamek na Pieskowej Skale, poszliśmy  pod  Maczugę  Herkulesa i zobaczyliśmy kaplicę  ,,Na wodzie’’. W  Jerzmowicach  weszliśmy  do Jaskini Nietoperzowej, gdzie  zobaczyliśmy  : stalaktyty, stalagmity, nacieki i inne  formy krasowe oraz śpiące  nietoperze.  Po południu dotarliśmy do Wieliczki, gdzie po zakwaterowaniu się w hotelu i obfitym posiłku  pojechaliśmy grać w  kręgle. W drodze powrotnej zgraną grupą poszliśmy na rynek w Wieliczce. Następnego dnia  zwiedziliśmy  Kopalnię  Soli w Wieliczce. Później  udaliśmy się do Krakowa do  Muzeum Podziemia Rynku  zlokalizowanego  dosłownie pod Sukiennicami i Rynkiem Głównym. Ciekawym punktem programu było  Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.       W tym dniu pogoda nam nie dopisywała, wracaliśmy do domu cali przemoczeni, ale  mimo  to uważamy, że wycieczka była bardzo udana.

Opracowanie: Natalia Ostręga, Patrycja Borelowska

  • Data aktualizacji: 2020-06-06 00:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 163 911