DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA


Dzień Świętego Patryka z EduNect

Dzień Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day) to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca. W tym dniu w naszej szkole uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę realioznawczą poprzez udział w konkursie na platformie EduNect, pt: „Dzień Świętego Patryka”. Wymagania konkursowe obejmowały: życiorys Św. Patryka, słówka i tradycje związane z Dniem Św. Patryka, zabytki i symbole Irlandii, a także czytanie ze zrozumieniem – tekst angielski oraz zagadnienia gramatyczne. Trójlistna koniczynka, symbol Irlandii, przyniosła szczęście następującym uczniom:

I miejsce: Inga Latała kl. IV oraz Cezary Leszczyński kl. V

II miejsce: Paweł Kalisz kl. VI

III miejsce: Łukasz Pietrucha kl. V

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: G. Latała

4 006.jpg, Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka 
4 007.jpg, Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka 
4 008.jpg, Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka 
  • Data aktualizacji: 2020-06-06 00:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 163 902