TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - POWIAT


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Dnia 7 kwietnia w gimnazjum nr.1 w Korfantowie odbył sie powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież Zapobiega Pożarom" w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

Szkoła podstawowa:

  1. Jakub Kutllovci klasa 6
  2. Kacper Hellebrandt klasa 6

Gimnazjum:

  1. Jakub Tusz klasa III B
  2. Bartosz Olbryt klasa III B

Turniej ma na celu, popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej Straży Pożarnej, Ministerstwa Edukacji i Sportu oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Miło nam poinformować, iż w tym roku nasz uczeń Jakub Tusz zajął I-sze miejsce w eliminacjach powiatowych i będzie reprezentował powiat nyski w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 28 kwietnia w Gogolinie. Ucznia do turnieju przygotowywali pani Beata Doskocz - Kaleta oraz  starszy ogniomistrz Marek Bryła pełniący służbę w jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Grodkowie, pełniący również  funkcje komendanta gminnego OSP gminy Skoroszyce.

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 206 483