DZIEŃ LICZBY PI


Dzień Liczby π w klasie IIB

Dnia 15.03.2017r. obchodziliśmy Dzień Liczby π. Z tej okazji mieliśmy nadzwyczajną lekcję matematyki, którą przygotowały: Ola Nowak, Kasia Ścisłowska, Kasia Gnot, Daria Tajs i Agnieszka Makuch. Na początku założyliśmy kolorowe opaski z liczbą π oraz zjedliśmy pyszne babeczki, na których także widniała ta liczba. Następnie podzieliliśmy się na grupy i wszyscy braliśmy udział

w konkursach z nagrodami. Wykonywaliśmy różne zadania takie jak: krzyżówka, rebusy, okrzyk matematyczny. Poznaliśmy także kilka ciekawostek o liczbie π. Wszyscy braliśmy aktywny udział w tej nietypowej, ale bardzo ciekawej lekcji. Obchody Dnia Liczby π z pewnością były bardzo udane. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia lekcja tego typu.

Anna Pawłowska IIB

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 705