Dzbanek z czarnej gliny - przedstawienie teatralne


dzbanek.jpg, Dzbanek z czarnej gliny
Dzbanek z czarnej gliny 

Dnia 14 listopada uczniowie wszystkich klas trzecich naszego  gimnazjum udali się do Nyskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. ,,Dzbanek z czarnej gliny”. Jest to adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego ,,Balladyna”. Tytułowa bohaterka, Balladyna, w dążeniu do władzy zabija swoją siostrę Alinę i wszystkie osoby, które stają jej na drodze. Wszystkie postacie z tego przedstawienia odegrały dwie młode aktorki. Zaskakujące było to, że bez scenografii, muzyki, efektów specjalnych i dużej ilości rekwizytów, aktorki świetnie opowiedziały nam całą historię. Przedstawienie bardzo się podobało, wszyscy nagrodzili aktorki gorącymi brawami.

Opracowanie:Marcel Biegun IIIb

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 206 519