DZIEŃ JEZYKA ANGIELSKIEGO


To już trzecia edycja Dnia Języka Angielskiego w Zespole Szkół w Skoroszycach. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie klas młodszych prezentowali swoje umiejętności językowe oraz aktorskie. Tym razem przedstawienie rozpoczęło się paradą państw. Uczniowie reprezentowali kraje Zjednoczonego Królestwa: Wielką Brytanię, Anglię, Szkocję, Walię i Północną Irlandię. Widzowie mieli możliwość poznać kolory narodowe państw, ich flagi, symbole narodowe, stroje i legendy. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie ‘The Magic Piper’. Po występach dzieci spędziły czas na zabawie dyskotekowej oraz zabawach prowadzonych przez panią Anię Kosecką  w kawiarence szkolnej, gdzie mogli odpocząć i skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Dzieci, które doskonale odegrały swoje role oraz pięknie mówiły i śpiewały po angielsku przed licznie zgromadzoną widownią. Wśród widowni zasiadała Pani Wójt Barbara Dybczak, Dyrektor Szkoły Mariusz Marfiany, uczniowie ze szkoły w Makowicach wraz z nauczycielem języka angielskiego Piotrem Kocierzem, Rodzice uczniów, wychowawcy klas młodszych oraz klasy 4-6 wraz z nauczycielami.

Po występach ośmioro uczniów z klas 3a, 3b oraz z Makowic brali udział w gminnym konkursie ‘Master of Spelling – Mistrz Literowania’. Tytuł ‘Master of Spelling - Mistrz Literowania’ w gminie Skoroszyce zdobyła Amelka Machała z klasy 3a. Drugie miejsce zajął Patryk Olszyński z klasy 3b, trzecie miejsce – Miłosz Kwarta z klasy 3b. Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Całą uroczystość zorganizowały nauczycielki języka angielskiego Justyna Dwornik i Gabriela Latała.

Na stronie naszej szkoły zamieszczone będą linki do krótkich filmików z występów dzieci.

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Języka Angielskiego i zapraszamy za rok J

Justyna Dwornik

Poniżej znajdują się linki do filmów z Dnia Języka Angielskiego

Parada państw

Walia - klasa 1SP

Szkocja - klasa 2aSP

Anglia - klasa 2bSP

Wielka Brytania - klasa 3aSP

Irlandia - 3bSP

Przedstawienie

Przemówienia

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 206 532