GŁOŚNE CZYTANIE TOLKIENA


GŁOŚNE  CZYTANIE  TOLKIENA

W  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ

Z okazji przypadającego 25 marca Światowego Dnia Czytania Tolkiena w Zespole Szkół w Skoroszycach, w piątek 24 marca odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klas IIA  i IIB  gimnazjum, oraz 27 marca dla uczniów klasy VI, podczas których, wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu  odczytały głośno fragmenty utworów J.R.R. Tolkiena.

25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Inicjatorem tego święta jest angielskie Towarzystwo Tolkienowskie (The Tolkien Society), które zorganizowało ten Dzień po raz pierwszy w 2003 roku. Najbardziej znane dzieła J.R.R. Tolkiena to "Władca Pierścieni" i "Hobbit".

 Przypomnijmy, że John Ronald Reuel Tolkien, czyli autor "Hobbita" jest jednym z najbardziej znanych na świecie pisarzy, zaliczany jest do prekursorów literatury fantasy. Ciekawostką jest fakt, że Tolkien znał ponad 30 języków świata.

Podjęte działania miały na celu propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie zainteresowania uczniów o literaturę z dziedziny fantastyki. Akcję głośnego czytanie zorganizowały : nauczyciel biblioteki pani Violetta Kusz i opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu pani Bożena Adamczyk.

Opracowały:

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Bożena Adamczyk

Nauczyciel biblioteki Violetta Kusz

  • Data aktualizacji: 2021-01-14 12:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 330 423