Konkurs Czytania Dzieł Henryka Sienkiewicza


 

 

KONKURS CZYTANIA DZIEŁ HENRYKA SIENKIEWICZA

Dnia 1 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs czytania dzieł Henryka Sienkiewicza. Tym samym podsumowano kończący się rok 2016 – rok Henryka Sienkiewicza. W konkursie wzięli uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Gimnazjaliści zaprezentowali swoje umiejętności interpretatorskie, czytając powieść ,,Quo vadis”, zaś ich młodsi koledzy czytali fragmenty ,,W pustyni i w puszczy” W konkursie wzięło udział 16 gimnazjalistów oraz 6 uczniów SP.

Jury w składzie: p. J. Grzybowska, p. B. Smagoń i p. O. Gruchacz oceniało  występy uczniów według następujących kryteriów: bezbłędne przeczytanie tekstu, prawidłowa dykcja i intonacja, płynność czytania oraz własna interpretacja tekstu. Wybór zwycięzców był ogromnie trudny,  gdyż wszyscy uczestnicy bardzo pięknie odczytali swoje fragmenty.              

 Po obliczeniu punktacji  i burzliwych obradach Jury ustaliło wyniki zmagań konkursowych:

Szkoła podstawowa:

I miejsce –  Wojciech Gnot

II miejsce – Sergiusz Dwornik

III miejsce – Tomasz Gniewczyński

Wyróżnienie: Aleksandra Miszkiewicz, Cezary Leszczyński

Gimnazjum:

I miejsce – Marcela Hurko

II miejsce – Natalia Kmiecik 

III miejsce – Aleksandra Pona 

Wyróżnienie: Justyna Słonka, Magdalena Miszkiewicz, Dominik Uszyński

  • Data aktualizacji: 2020-06-06 00:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 163 907