OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ LASU


Dnia 23 marca 2017 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu uczniowie klasy II A naszego Gimnazjum pod opieką pani Doskocz Beaty i pana Zbigniewa Lisa, wzięli udział w sadzeniu drzewek owocowych (czereśni) przy drodze między Czarnolasem a Jaszowem. W akcji udział brali: Członek Zarządu Powiatu Nyskiego – pani Alina Baran, zastępca wójta gminy Skoroszyce pan Bernard Rutkowski, sołtys Czarnolasu – pan Jan Hellebrandt, przedstawiciele Nadleśnictwa Prudnik, panie z koła gospodyń, mieszkańcy Czarnolasu. Sadzenie czereśni na drodze do Jaszowa jest próbą odtworzenia alei „czereśniowej” która istniała w tym miejscu jeszcze przed II wojną światową. Krótką historię dotyczącą tej alei wraz z instrukcją sadzenia drzewek omówił przedstawiciel Nadleśnictwa. Po zakończonej pracy wszyscy wspólnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Udział w takich przedsięwzięciach pokazuje nam, że drzewa to dobro wspólne wszystkich ludzi. Dlatego też będziemy w przyszłości podejmować zadania mające na celu ochronę środowiska naturalnego.

RELACJA WIDEO - Strona Starostwa Powiatu Nyskiego

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 771