Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.


Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.

8 listopada  2016 roku  uczniowie klas I- III uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panem Wiesławem Drabikiem zorganizowany przez Gminny Dom Kultury w Skoroszycach. Dzieci w skupieniu słuchały o tym jak powstaje książka, począwszy od pomysłu a skończywszy na jej wydruku.

 Entuzjazm wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci naklejek i zakładek.  Panowała miła atmosfera, a poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci  ale także ich opiekunów. Dzieci wspólnie z autorem układały rymy, podawały tytuły książeczek i bajeczek. Okazało się, że dzieci w swoich domowych biblioteczkach mają i znają twórczość Wiesława Drabika np.: „Krasnoludki”, „Brzydkie kaczątko”,”Żaba modnisia”, „Uczę się pływać”, „Moje podwórko” i wiele innych.

Pisane przez Wiesława Drabika rymowane bajeczki, to niezwykle wesołe, lekkie ale i pouczające historie. Nic więc dziwnego, że przywiezione przez Niego książki, rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”.

Na koniec spotkania w każdej zakupionej  książeczce  pan Wiesław Drabik   złożył rymowaną dedykację i autograf.  Dla dzieci będzie to miła i wyjątkowa pamiątka. 

Opracowanie i zdjęcia: Grażyna Chmielecka

Wykorzystano też zdjęcia wykonane przez pracownika GDK w Skoroszycach.

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 784