BAŚNIOWA NOC


Baśniowa Noc dla najmłodszych!

W piątek 19 maja o godzinie 19:00 już po raz trzeci w Zespole Szkół w Skoroszycach rozpoczęła się Baśniowa Noc, podczas której uczniowie klas I – III szkoły podstawowej nocowali i poznawali najpiękniejsze bajki i baśnie. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była pani Anna Kosecka. W tym roku w imprezie uczestniczyło 67 uczniów, którzy bardzo chętnie wzięli udział w zorganizowanych atrakcjach, a mianowicie bajkoterapii, zabawach integracyjnych z chustą animacyjną – klanzą oraz konkursie Pięknego Czytania. Jury konkursu w składzie: pani wicedyrektor Anna Dzierża oraz pani Gabriela Latała wyłoniło w każdej grupie wiekowej uczniów, którzy najlepiej przeczytali i zinterpretowali wybrany fragment ulubionej bajki lub baśni. Laureatami konkursu zostali:

Klasa I

Patryk Sadowski – I miejsce

Wojtek Zagórski – II miejsce

Michał Kaczmarski – II miejsce

Oliwier Sadłek - II miejsce

Adam Bieda - II miejsce

Klasa II

Hania Kraus – I miejsce

Michał Kocierz – II miejsce

Klasa III

Zuzia Gniewczyńska – I miejsce

Ania Kowalczyk - I miejsce

Maja Wach - II miejsce

Amelka Machała - II miejsce

Mergim Kutllovci - II miejsce

Lena Gradońska - III miejsce

Jowita Zemczak - III miejsce

Asia Furdykoń - III miejsce

Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi przez pana dyrektora Mariusza Marfianego. Następnie przyszedł czas na kolację – kolejne dokładki pizzy znikały w błyskawicznym tempie. Po kolacji na dużej sali gimnastycznej, gdzie rozłożono karimaty, materace i śpiwory, dzieci mogły obejrzeć na dużym ekranie znane i lubiane przeboje kinowe. Podobno niektórzy nie zmrużyli oka i oglądali filmy całą noc! W sobotni poranek o godzinie 7:00 dzieci zostały odebrane przez stęsknionych rodziców. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejną Baśniową Noc.

Opracowanie: G. Latała

Zdjęcia: G. Chmielecka

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 790