Mikołajki w Zespole Szkół


Mikołajki

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja
biskupa Miry. Według zwyczaju tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z piątego na szóstego grudnia,
kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je
w wełnianej skarpecie czy bucie. Szóstego grudnia, jak co roku, do naszej szkoły przybył Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami. W ten dzień wszyscy w szkole mieli ubrane czerwone czapeczki. Drużyna Mikołaja zawitała do wszystkich klas rozdając dzieciom słodycze i paczki. Dzieci, aby dostać upominek, musiały powiedzieć wierszyk albo zaśpiewać piosenkę. Radość uczniów, szczególnie tych młodszych, była ogromna. Mikołaj i jego drużyna spisali się na medal. Dziękujemy całej drużynie i mamy nadzieję, że będą pamiętać o naszych uczniach w przyszłym roku.

Opracowanie: Marcela Hurko – przewodnicząca SU

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 718