2016 rokiem Henryka Sienkiewicza - wyniki konkursu na platformie EDUNECT


EduNect – Inteligentna platforma edukacyjna w naszej szkole!

 

Konkurs pt. „ 2016- Rokiem Henryka Sienkiewicza”

Uczniowie klas IV, VI szkoły podstawowe często na lekcjach języka polskiego  korzystają z internetowej platformy edukacyjnej EduNect.

EduNect to bardzo lubiany przez uczniów system edukacyjny do powtórzeń, sprawdzianów, konkursów oraz samodzielnej nauki języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka angielskiego. Dzieci uczą  się na komputerach, piszą wirtualne sprawdziany i diagnozy oraz biorą udział w konkursach.   

Dnia 30.11.2016 r. uczniowie klas 4, 6 szkoły podstawowej przystąpili do międzyszkolnych rozgrywek z języka polskiego pt. „2016- Rokiem Henryka Sienkiewicza”.  Konkurs ten obejmował szkoły będące w EduNect w różnych powiatach. W rozgrywkach brało udział 15 szkół. Łącznie brało udział 197 uczniów z 34 klas. Konkurs składał się z 70 zadań, które obejmowały wiadomości dotyczące: życia i twórczości  Henryka Sienkiewicza, Nagrody Nobla , rozpoznawaniu polskich Noblistów , znajomości noweli „Janko Muzykant”, znajomości powieści „W pustyni i w puszczy” , rozpoznawaniu filmów opartych na twórczości Henryka Sienkiewicza i znane cytaty z fragmentów powieści H. Sienkiewicza.

Oto lista uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki:

 1. MK05 z V A - SP we Włodarach - wynik: 99%
      2.  GD01 z V A - ZSP w Goszowicach - wynik: 97%
      2.  WM08 z V A - SP we Włodarach - wynik: 97%
      4.  ZM12 z V A - ZSP w Czepielowicach - wynik: 96%
      4.  KE03 z V A - SP we Włodarach - wynik: 96%
      4.  KD04 z V A - SP we Włodarach - wynik: 96%
      4.  MP03 z VI A - PSP w Charbielinie - wynik: 96%
      4.  BK03 z VI A  - SP we Włodarach - wynik: 96%
      9.  OD06 z V A  - SP we Włodarach - wynik: 93%
      9.  SM07 z V A - SP we Włodarach - wynik: 93%
      9.  LM09 z VI A - ZSP w Goszowicach - wynik: 93%
      9.  WG05 z VI A - SP we Włodarach - wynik: 93%
 2. ZS w Skoroszycach : Wojciech Gnot z VI A( 91%).

Na wyróżnienie z naszej szkoły również zasługują: Szczepan Puda, Stanisław Zięciowski, Bartosz Doskocz, Dawid Janik, Kacper Hellebrandt, Mateusz Zakowicz, Wojciech Surowiecki, Cyprian Puda, Kalisz Paweł, Karolina Suchy, Weronika Grzybek, Julia Kuś, Julia Haręża, Błażej Bronowicki, Derkacz Maciej, Kamila Łuszczyna i Michał Gnot.

Jako współorganizator konkursu  jestem pod wielkim wrażeniem przygotowania uczniów do konkursu!

- 18 uczniów osiągnęło wynik co najmniej 90%
 - 57 uczniów
osiągnęło wynik co najmniej 75%

  - ponad połowa uczestników  miała wynik wyższy niż 50%

Gratuluję i życzę  powodzenia .

Opracowanie i zdjęcia: Joanna Grzybowska

edunect1.jpg, edunect1
edunect1 
edunect2.jpg, edunect2
edunect2 
 • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
 • |
 • Licznik odwiedzin: 1 202 730