Dzień Pluszowego Misia


ŚWIATOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA

            25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował dla swoich najmłodszych czytelników wiele „misiowych” atrakcji.

Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów. Z okazji tego miłego święta uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej przynieśli do biblioteki szkolnej swoje pluszowe przytulanki. Na jeden  dzień biblioteka zamieniła się w Misiolandię, pełną pluszowych misiów. Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki o najsłynniejszym misiu jakim jest Kubuś Puchatek . Uczennice klasy IV Malwina Brzeźny i Kamila Łuszczyna zapoznały najmłodszych z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. W dalszej części spotkania uczniowie wysłuchali bajkoczytacza pt. „Puchatkowy burczybrzuszek”. Na zakończenie lekcji bibliotecznej wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki z Kubusie Puchatkiem.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki.

Opracowała Violetta Kusz

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 757