PASJA MIKOŁAJA


Pasja Mikołaja z klasy IIIb

Mikołaj Ojak to 10 letni uczeń naszej szkoły. Bardzo lubi sport, a zwłaszcza gra w piłkę nożną. Należy też do dziecięcej drużyna straży pożarnej przy OSP w Czarnolesie. Jednakże największą pasję Mikołaja jest gotowanie. Swoje zamiłowanie odziedziczył po Tacie, który  zawsze go wspiera.    „Mikołaj uczęszcza do Akademii Młodego Kucharza w Opolu. Dzieci uczą się tam gotować zdrowo i różnorodnie.  Poznają dobre maniery, zasady higieny. Poszerzają wiedzę na temat dań innych krajów a także pochodzenia danych warzyw, owoców i przypraw. Poprzez swoje pomysły w przygotowywaniu dań ćwiczą wyobraźnię. Odkrywają nowe smaki. To wszystko daje im ogromne możliwości na przyszłość. Sami chętnie zjadają przygotowane przez siebie posiłki. Mikołaj jest naszą dumą. Potrafi zaskoczyć swym gotowaniem,  czego często doświadczamy w domu” – twierdzi dumna mama pani Elżbieta Ojak.

Na Festynie Rodzinnym na swoim stoisku kulinarnym  wykazał się  umiejętnościami  i wiedzą. Przygotował sałatkę i kanapki z wykorzystaniem nieznanej soczewicy , ziół. Wspierała go siostra i tata. Po wykonaniu zadania częstował uczestników zabawy. Wszystkim bardzo smakowało, byli pod wrażeniem jego pasji i odwagi.

Foto i opracowanie: Grażyna Chmielecka

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 738