Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka


MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KUBUSIA  PUCHATKA

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Właśnie tego dnia w 1882 roku urodził się Alan Aleksander Milne - pisarz, twórca "misia o bardzo małym rozumku".

Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Brytyjski autor napisał ją dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka, pluszowy miś Winnie, stał się inspiracją do stworzenia głównego bohatera - Kubusia.

Druga książka o misiu-łakomczuchu, ukazała się w 1928 roku. Obie części przetłumaczyła Irena Tuwim, siostra poety Juliana Tuwima. To właśnie ona nazwała misia Kubusiem Puchatkiem. W angielskiej wersji nazywał się Winnie-the-Pooh.

Kubuś Puchatek jest jednym z najbardziej popularnych i uwielbianych misiów przez dzieci na całym świecie.

Z tej okazji biblioteka szkolna 23 stycznia zorganizował lekcję biblioteczną dla uczniów klasy IV, V i VI szkoły podstawowej.

Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki o najsłynniejszym misiu jakim jest Kubuś Puchatek . Uczennice klasy IV Malwina Brzeźny i Kamila Łuszczyna zapoznały najmłodszych z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali również fragmentów książki ,, Kubuś Puchatek” czytanych przez uczennicę klasy II gimnazjum Marcelę Hurko.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki.

Opracowała Violetta Kusz

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 206 514