Otrzęsiny klas pierwszych


Otrzęsiny klas pierwszych

 W dniu 30 września 2016 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum, które odbyły się na Kopie Biskupiej. Po godzinie ósmej klasy pierwsze wraz z wychowawcami, opiekunami Samorządu Uczniowskiego i dziewczynami z klasy trzeciej gimnazjum wyruszyły autokarem do Jarnołtówka, na najwyższy szczyt Gór Opawskich - Kopę Biskupią, gdzie przewidziano główne obchody otrzęsin. Jako trzecioklasistki "kociłyśmy" tegorocznych pierwszaków. Rozpoczęłyśmy od napisania na ich twarzach słowa "kot" oraz wykonania kociego makijażu. Najodważniejsi chłopcy zgodzili się nawet na pomalowanie ich rzęs maskarą. Zaskoczyła nas postawa pierwszaków. Byli zaangażowani i ochoczo brali udział w przygotowanych przez nas zabawach. Jedną z najbardziej oklaskiwanych konkurencji była gra o dziesięć złotych. Dwóch ochotników miało za zadanie przedmuchać na stronę przeciwnika banknot dziesięciozłotowy. Zawiązałyśmy im oczy, po czym zamieniłyśmy banknot na mąkę. Chłopcy, niczego nieświadomi, dmuchali z całych sił. Na samym końcu pierwszaki miały uroczyste ślubowanie. Po zakończeniu imprezy bez przeszkód i przy pięknej pogodzie dotarliśmy do autokaru. Mamy wielką nadzieję, że tamten dzień zapadnie na długo w pamięci pierwszaków, oraz że będą miło wspominać nas i przeżyte z nami chwile.

 Opracowała: Natalia Gardas, klasa III

  • Data aktualizacji: 2020-07-21 16:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 202 766