Aktualności

Aktualności

WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU KLASY 6A

2026-06-22
W czwartek 18.06.2026 r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w wycieczce do Złotego Stoku – miejscowości słynącej z zabytkowej Kopalni Złota.
Podczas zwiedzania kopalni uczniowie przemierzyli podziemne korytarze w towarzystwie przewodnika, poznając historię wydobycia złota i warunki pracy dawnych górników. Dużą atrakcją była przejażdżka podziemną kolejką oraz rejs łodzią po zalanym wyrobisku kopalni. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć podziemny wodospad i wysłuchać ciekawych opowieści związanych z historią tego miejsca.
Kolejnym punktem programu było płukanie złota, szukanie minerałów oraz zwiedzanie osady górniczej, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z dawnym życiem mieszkańców regionu oraz tradycjami związanymi z pracą w kopalni. Dodatkowe atrakcje i zajęcia edukacyjne pozwoliły lepiej zrozumieć znaczenie górnictwa dla rozwoju Złotego Stoku.
Wycieczka przebiegła w miłej i bezpiecznej atmosferze. Uczniowie wrócili zadowoleni, wzbogaceni o nową wiedzę i ciekawe doświadczenia. Była to wartościowa lekcja historii, geografii i przyrody połączona z aktywnym wypoczynkiem oraz integracją klasy.