Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy


"Zdrowo jemy, Zdrowo rośniemy"

Dbamy o to, aby nasze przedszkole było zdrowe, bezpieczne i przyjazne, zapewniające wszechstronny rozwój całej społeczności przedszkolnej, promujące zdrowy styl życia, poprzez szerzenie wiedzy o zdrowiu.

Temat ten jest realizowany poprzez udział w programie edukacyjnym „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” Celem programu była edukacja personelu przedszkola w zakresie prawidłowego żywienia najmłodszych, wspieranie zdrowych nawyków żywieniowych oraz dostarczenie najnowszej wiedzy z zakresu żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. W naszej placówce cały personel wziął już udział w szkoleniach z edukatorem mających na celu umiejętność układania zbilansowanych diet zmniejszających ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu. Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.

Dostosowując jadłospis dziecięcy do specy?cznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepszy start w przyszłość.
Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych. Program realizujemy poprzez zajęcia z dziećmi np. Coś dla niejadka, Czego dzieci uczą się podczas posiłku, Granice wyboru dziecka, Estetyka na talerzu, Soli do woli???, Urozmaicamy dietę, Własny posiłek dziecka, Zalecana ilość spożycia płynów dla dzieci np. wody itp.

 


www.zdrowojemy.info

  • Data aktualizacji: 2023-06-05 09:42
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 059 196