Zespół Szkół w Skoroszycach

e-mail: bok@pro3w.pl
www: zs.skoroszyce.pro3w.pl
Data wydruku: 2020-08-12 16:27:48

Wycieczka do Opola

Wycieczka klasowa do Opola

Dnia 13.12.2016 r. uczniowie klas IV i VI szkoły podstawowej wraz z p. J. Grzybowską, B. Serafin, V. Kusz i G. Latałą udali się na wycieczkę do Opola.

Na początku odwiedziliśmy najnowocześniejszą Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Minorytów. Tam pani bibliotekarka oprowadziła nas i zapoznała z różnymi księgozbiorami. Również gościliśmy w dziale dziecięcym, na zajęciach z historii pisma. Na zakończenie spotkania pani czytała nam bajkę o św. Mikołaju starając się nas przekonać, że On istnieje.

Następnie udaliśmy się do Teatru Lalki i Młodego Aktora na spektakl pt. „ Mr Scrooge”. To przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa wielkiego powieściopisarza angielskiego doby wiktoriańskiej. Opowiada o cudownej przemianie moralnej starego skąpca Scrooge’a, dokonanej pod wpływem wizji z zaświatów. Jedna niezwykła noc starcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze, obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Wróciliśmy do Skoroszyc bardzo zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń.

Opracowanie: Joanna Grzybowska