AKTUALNOŚCI 2017/2018 / Erasmus+ - wizyta we Włoszech


IMG-20180429-WA0046.jpg,
 

W Dniach 21.04 - 29.04.2018 r. uczennice Justyna Słonka oraz Alicja Sałamun wraz z opiekunami panią Justyną Dwornik i Violettą Kusz wyjechały na wymianę na Sycylię w ramach projektu ERASMUS+.

Tematem przewodnim wizyty było zdrowe odżywianie się. W projekcie uczestniczyły kraje takie jak Włochy, Polska, Hiszpania, Chorwacja, Niemcy i Grecja.

W sobotę (21.04) po 2 godzinnym locie z lotniska we Wrocławiu, dotarłyśmy do Palermo, skąd zabrano nas bezpośrednio do naszych rodzin. Niedziela (22.04) była dla nas dniem wolnym, w którym zapoznawałyśmy się z nowym otoczeniem i rodziną. W poniedziałek (23.04) czekał nas pierwszy dzień w szkole w Partinico. W tym dniu miałyśmy zaplanowane oficjalne powitanie, zwiedzanie szkoły, oraz gry integracyjne. Około południa wróciłyśmy do domów. O godzinie 17 cała drużyna Erasmus+ spotkała się na plaży w Cinisi, gdzie mogliśmy spędzić aktywnie czas w wodzie oraz w zabawach na plaży.

We wtorek (24.04) naszym głównym zadaniem było zorganizowanie stoiska z typowym polskim jedzeniem. Był to tak zwany Food Festival. Uczestniczyli w nim uczniowie całej szkoły. Mogli oni zapoznać się ze smakami różnych kultur.

Po zajęciach w szkole czekały nas zabawy rekreacyjne na basenie.

W środę (25.04) udaliśmy się na zorganizowaną wycieczkę do Palermo. Zwiedziliśmy tam Katedrę Palermo, Piazza Pretoria, Teatro Politeama oraz liczne muzea z dziełami sztuki. Po zwiedzaniu czekał nas czas wolny, po czym udaliśmy się do domu.

W czwartek (26.04) czekała nas wycieczka do Calatasimi, gdzie zobaczyliśmy Segestę oraz ruiny amfiteatru. Po powrocie, wieczorem uczniowie z Włoch zorganizowali spotkanie na plaży dla wszystkich uczestników Erasmus+.

Piątek (27.04) był przed ostatnim dniem naszego pobytu na Sycylii oraz niestety ostatnim dniem kiedy mogliśmy spotkać się całą drużyną Erasmus+. Naszym zadaniem na ten dzień było pokazanie prezentacji na temat zdrowego żywienia oraz typowej kuchni polskiej. Musieliśmy także przedstawić film, na którym gotujemy nasze narodowe danie. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na kolacji pożegnalnej. Każdy z nas otrzymał certyfikaty udziału w projekcie ERASMUS+.

W sobotę (28.04) o godzinie 21 wyleciałyśmy z Palermo do Wrocławia. Szczęśliwie dotarłyśmy do naszych domów ok. godziny 1 w nocy.

Opracowanie: Justyna Słonka i Alicja Sałamun.

  • Data aktualizacji: 2018-08-17 19:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 664 343