Edukacja na odległość oprac. Weronika Soja / Piątek; 03.12.2021


Temat dnia: Kto pomaga zwierzętom?

    

 

 •   Wiersz L. Łącz pt.  „Przyjaciel ze schroniska”

  Był sobie pewien piesek malutki
  Uroczy- mówię Wam
  Czepiały się go troski i smutki
  Bo był zupełnie sam
  Nie miał rodziny, siostry ni braci
  W schronisku mieszkał gdzieś
  Aż raz ktoś przyszedł, spojrzał, zapłacił,
  A był to rudy Grześ
  Przytulił pieska- zostali razem
  Na dobre i na złe
  Znikła samotność, bo przyjaciele
  Nie są samotni, nie!!!

  Podejmujemy próbę uzyskania odpowiedzi od dziecka na następujące pytania:

  -Gdzie mieszkał malutki piesek?
  -Czy było mu dobrze?
  -Czy miał mamusię albo tatusia?
  -Kto wziął pieska?
  -Kim dla Grzesia został piesek?
  -Czy teraz jest szczęśliwy?

A ja mam psa   piosenka do zabawy ruchowej

 • Zabawy badawcze – oglądanie różnych materiałów pod względem ich struktury, określanie wrażeń dotykowych, wymyślanie możliwości wykorzystania zebranych materiałów (wełny, waty, papieru ściernego, materiałów tekstylnych o różnych splotach itp.). 
 • „Jakie zwierzęta spotkamy w schronisku?” – rozmowa z dzieckiem.                                                                                                                                   Co to jest schronisko?; Dla kogo przeznaczone jest schronisko?; Jakie zwierzęta możemy spotkać w schronisku?;  Czy one są szczęśliwe?; Co możemy zrobić, by pomóc zwierzętom?.

  5-latki

 • -Praca z KP2.33 – ćwiczenie pamięci wzrokowej poprzez układanie obrazków we właściwej kolejności. Dzieci odcinają zaznaczoną część kartki i wycinają obrazki przedstawiające zwierzęta. Następnie przyglądają się kolejności zwierząt z lewej strony karty, zakrywają lub odkładają kartę tak, by nie mogły podglądać, następnie układają obrazki w takiej samej kolejności. Na zakończenie – przyklejają obrazki

„Zwierzęta " – działalność plastyczna. Wyklejanie konturów zwierząt kawałkami wełny i miękkich materiałów.

 

 

 • Data aktualizacji: 2023-06-05 09:42
 • |
 • Licznik odwiedzin: 2 059 183