AKTUALNOŚCI 2017/2018 / WYCIECZKA DO WARSZAWY


IMG_20170919_113059.jpg, Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy 

Dnia 18 września pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Udział w wyjeździe wzięli uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunami. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie, bo już o godzinie 5.00 rano. Gdy dotarliśmy na miejsce, zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy zbieraliśmy pamiątkowe kartki z kalendarza, które opisywały dni Powstania Warszawskiego. Później odwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin. Ekspozycje były bardzo ciekawe i multimedialne. Po kolejnych 2 godzinach zwiedzania pojechaliśmy do schroniska, gdzie zjedliśmy obiadokolację, zakwaterowaliśmy się i poszliśmy spać. Drugiego dnia nauczyciele zrobili nam pobudkę już o godzinie 6.00. Po zjedzeniu pysznego śniadania, spakowaliśmy się i udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik- naszym zdaniem najlepszego punktu wycieczki. Świetne ekspozycje, doświadczenia, laboratoria, roboty, wystawy czasowe- wszystko nam się podobało, ale najbardziej najbardziej podobał nam się pokaz, jak powstaje mapa konturowa. Dwie godziny w centrum minęły bardzo szybko. Później pan przewodnik oprowadził nas po najciekawszych miejscach w Warszawie. Najbardziej podobały nam się Łazienki Królewskie. Obejrzeliśmy także Stadion Narodowy. Po wszystkich atrakcjach udaliśmy się w drogę powrotną, w trakcie której zatrzymaliśmy się w centrum handlowym „Janki”, gdzie zjedliśmy posiłki i zrobiliśmy małe zakupy. Do Skoroszyc dojechaliśmy około godziny 24. Wycieczka była bardzo udana.

  • Data aktualizacji: 2018-07-19 20:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 647 641